בית ספר האלה מודיעין

כי אצלנו אינטליגנציה היא לא רק מנת משכל !

שנה"ל תשפ"ב

 

קהילת בית ספר האלה היקרה!

"יֵשׁ בַּעוֹלַם הַרְבֵּה דְּבָרִים יָפִים:  פְּרָחִים וְחַיּוֹת, אֲנָשִׁים וְנוֹפִים.

וּמִי שֶׁיֵּשׁ לוֹ עֵינַיִם פְּקוּחוֹת רוֹאֶה יוֹם יוֹם מֵאָה דְּבָרִים נִפְלָאִים לפַחוֹת! " (לאה גולדברג)

שנת תשפ"א נפתחה בצל הקורונה. הימים ימים מאתגרים ומורכבים, מלאי חששות לצד תקוות ורצון לחזור לשיגרה בריאה ופעילה כמה שיותר מהר.

מבחינתי, ילדים בכלל, וילדי האלה בפרט, הם המראה של החברה, הם יופיו של העולם.

חינוך הוא יצירה מתמשכת של בנייה ויצירת מציאות טובה יותר, מחבקת יותר, מכילה יותר. בדיוק כמו כל יצירה אחרת הוא מתחיל בצעד ובקצב מותאמים.

שנות בית הספר היסודי הן תקופה משמעותית מאוד בהתפתחות הילדים ומאופיינת באי וודאות, בסקרנות, בהרחבת מעגלים חברתיים, בלמידה ובגילוי היכולות האישיות. אנו, הצוות החינוכי בבית ספר "האלה", עושים ככל שביכולתנו להביא לידי ביטוי את המקצועיות שלנו ואת הרצון המשותף שלנו להיות שם עבור הילדים  ולדאוג לסביבה בטוחה, קשובה ומאפשרת עבורם.

הערכים המובילים אותנו בבית הספר הם: כבוד, הקשבה, אחריות, נתינה וקבלה. אנו מטפחים תחושת מסוגלות וערך עצמי. הלמידה בבית הספר מכוונת מצויינות אישית וחברתית תוך כדי מתן במה למגוון האינטליגנציות ומקום להתנסויות ולחוויות משמעותיות.

נוהגת אני לומר כי בית הספר מיועד לתלמידים. באותה נשימה אוסיף כי בית הספר הוא בית גם עבור הצוות החינוכי וההורים. 

לסיום אשא תפילה שתמיד נפקח את העיניים ונראה כל אחת ואחד מהאוצרות היקרים שהפקדתם בידינו. נראה את כישוריהם, את החברויות אותם ייצרו, את התקדמותם וגם את הרגעים בהם יותר מכל הם צריכים יד מושטת, אוזן קשובה ולב פתוח. 

מתפללת ומייחלת לתקווה לחזרה מהירה לשיגרה בריאה.

יחד ניצור מרחב אנושי תומך ומחבק.

בהערכה רבה.

 

בתיה מועלם

מנהלת ביה"ס

כניסה למערכת